3. Junioři
  5. Junioři bodovali ve třech úvodních zápasech regionální ligy
Junioři bodovali ve třech úvodních zápasech regionální ligy
3.10.2024 Junioři

Velkomeziříčští junioři ve druhé polovině září vstoupili do Regionální ligy juniorů sk. 9-10. Všechny tři úvodní zápasy naši mladíci dotáhli k bodovému zisku. S Hodonínem a Znojmem odešli po samostatných nájezdech poraženi. Ve třetím kole v Uherském Hradišti potom bonusový druhý bod VelMezu vystřelil Bohdan Prokop.

09. 21. 2024
JUN SHKM Hodonín
5:4 sn
( 1:1, 1:2, 2:1 - 0:0 - 1:0 )
JUN HHK Velké Meziříčí
M. Tetůr (D. Kuča) — M. Peterka, F. Jagoš, D. Běhůnek, D. Šupa, A. Lazar, F. Vícha — A. Čumba, K. Zelinka, E. Huňady, P. Dolinský, R. Marek, M. Procházka, J. Huňady, J. Ringer, M. Pavlovič, Š. Pantlík, Š. Hloušek, J. Zalubil
J. Přecechtěl (A. Brož) — M. Dobrovolný, M. Rymeš, M. Kučera, J. Fišer, P. Karmazín — D. Bíbr, T. Dočkal, L. Zeman, M. Pokorný, L. Očkaik, M. Katolický, Š. Svoboda, R. Prchal, B. Prokop
5. Marek (Zelinka), 36. Marek (Hloušek), 44. Dolinský, 56. Peterka (Pavlovič, Procházka), Hloušek (rozhodující sam. nájezd)
12. Svoboda, 23. Kučera (Pokorný), 35. Prchal (Katolický, Zeman), 46. Prchal (Katolický, Zeman)

JUN HC Orli Znojmo
J. Přecechtěl (M. Antalík) — Š. Kuřátko, M. Rymeš, P. Karmazín, D. Hammer, M. Dobrovolný, M. Kučera, J. Fišer — B. Prokop, Š. Svoboda, M. Pokorný, D. Bíbr, P. Chytka, L. Zeman, L. Očkaik, M. Katolický, R. Prchal
M. Kopuletý (J. Svánovský) — V. Kosík, J. Trojan, F. Dvořák, J. Hlávka , M. Smolka, M. Ludvík — M. Kabelka, P. Fiala, Š. Mayer, M. Burdík, R. Mahel, D. Pozděna, R. Částek, P. Jaskula
20. Chytka (Katolický, Hammer), 40. Katolický (Prchal)
10. Kabelka (Mayer, Smolka), 16. Kabelka, Kabelka (rozhodující sam. nájezd)

( 1:1, 3:1, 0:2 - 0:0 - 0:1 )
M. Vrága (D. Pospíšil) — M. Řimák, T. Horenský , Š. Grebeníček, J. Kusník — V. Kaděra, A. Mach, A. Witoš, M. Bezděk, M. Fikes, T. Holík, F. Šupka, V. Šobáň, V. Majíček, D. Šlesinger, D. Horenský
A. Brož (M. Antalík) — M. Rymeš, P. Karmazín, D. Hammer, M. Dobrovolný, M. Kučera, J. Fišer — B. Prokop, Š. Svoboda, M. Pokorný, D. Bíbr, P. Chytka, L. Zeman, L. Očkaik, M. Katolický, R. Prchal
12. Witoš (Bezděk), 25. Grebeníček (Horenský, Šlesinger), 33. Witoš, 34. Majíček (Mach, Horenský)
9. Katolický, 26. Chytka (Katolický), 54. Prokop, 58. Bíbr (Katolický, Fišer), Prokop (rozhodující sam. nájezd)
7:8
1:2
v oslabení 0:1
0:0
46
Petr Blaha — Antonín Witoš, Ondřej Polehňa

Karel Vejmelka (HHK Velké Meziříčí): V první třetině šli junioři VM do vedení zásluhou M. Katolického, který se prosadil v deváté minutě individuálně pěknou střelou. Domácí z tlaku vyrovnali o tři minuty později. Ve druhé třetině domácí nejprve zužitkovali přesilovou hru a dostali se do vedení 2:1. Za minutu na to ovšem hosté využili přečíslení 2 na 1 a Patrik Chyka prostřelil domácího brankáře podruhé a srovnal na 2:2. Těsně za polovinou utkání domácí odskočili dvěma slepenými góly na 4:2 a v této třetině byli lepším týmem. V 54. min. hráli domácí přesilovou hru 5:3 a mohli utkání rozhodnout. Ovšem po jejich velké chybě v útočném pásmu ujel sám Bohdan Prokop, unik proměnil a snížil na rozdíl jediné branky. Hosté dál pozorně bránili, výborně jim chytal Adam Brož a čekali na chybu soupeře. Ta přišla v 58. minutě, kdy domácí obraně odjel do brejku Daniel Bíbr a bekhendovou střelou sólo proměnil na konečných 4:4 po základní době. Nájezdy rozhodl až v šesté sérii ve prospěch hostů Bohdan Prokop a korunoval tak svůj velmi dobý výkon. Velké Meziříčí se tak propracovalo k první výhře v této sezoně, neboť předchozí dva duely také po nájezdech prohrálo.

V neděli 6. října v 16:00 junioři nastoupí na domácím ledě proti Slezanu Opava.