AZ Havířov
Šimonů (Sachr) - Michálek, Kunc, Chroboček, Hrachovský, Ševčík, Valenta (A), Ščurek - Klimša (A), Ćmiel, Antoníček - Franek, Šuhaj, Bednář - Tvrdý, Pindel, Konečný - Pavlík, Haas (C), Apolenář
Bizoň (Juda J.) - Slabý P., Ambrož (C), Burian A., Kališ, Dolníček, Číhal - Meluzín, Juda M., Paleček - Juráň, Křenek (A), Doležal - Chvátal, Báťa, Vedral - Broža, Kuba, Jaša
AZ Havířov
02:06 Pindel (Šuhaj), 09:36 Antoníček (Ćmiel), 20:21 Klimša (Kunc, Ćmiel), 21:49 Tvrdý (Konečný, Pindel), 28:30 Franek (Chroboček, Bednář), 31:11 Klimša (Ćmiel), 35:53 Šuhaj (Bednář, Michálek), 36:36 Konečný (Tvrdý, Pindel), 56:20 Franek (Bednář, Chroboček)
František Held - Filip Návrat, Milan Gančařík

V úvodním kole nové druholigové sezóny jsme zajížděli na stadion největšího favorita východní konference. Havířov před sezónou posílil kádr a jako jediný cíl si stanovil postup do Maxa ligy. Slezané hned v úvodním kole ukázali svoji sílu a s přehledem si došli pro první vítězství. Za velkomeziříčšký tým korigovali skóre Zdeněk Vedral a Erik Meluzín.

Havířov od začátku utkání plnil roli favorita a měl více ze hry. První branku nové sezóny II. ligy vstřelil havířovský Pindel v přesilovce ve třetí minutě. Hned v úvodu musel z utkání odstoupit Šimon Báťa. V 10. minutě měli výhodu přesilové hry meziříčští, ale po nepřesné kombinaci nabídli navýšení skóre Havířovu, z úniku se nemýlil Antoníček.

Druhá třetina velkomeziříčským vůbec nevyšla, domácí hned v úvodu dvěma góly navýšili na 4:0, další dvě branky vstřelili v polovině utkání. Ve 32. minutě dobře napadal rozehrávku Havířova Zdeněk Vedral a vybojoval snížení na 6:1. V závěru druhé části domácí dvěma slepenými góly odskočili na 8:1.

Třetí třetina byla z pohledu Velkého Meziříčí nejlepší. Ve 41. minutě si Erik Meluzín vybruslil mezi kruhy a snížil na 8:2. Meziříčští nesložili zbraně a následovala vyrovnanější pasáž zápasu. Poslední branku utkání vstřelil v 57. minutě domácí Franek.

Ve druhém kole nastoupíme v sobotu 21. září na velkomeziříčském zimním stadionu proti Vyškovu. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. Přijďte nás v prvním domácím utkání podpořit!

1.AZ Havířov19:23
2.SKLH Žďár nad Sázavou17:33
3.HC Slezan Opava14:13
4.Technika Hockey Brno13:13
5.Draci Šumperk13:22
6.HK Nový Jičín12:31
7.BK Havlíčkův Brod11:30
8.HC ISMM Kopřivnice11:40