5. První vítězství sezóny, velkomeziříčští přehráli Opavu!
První vítězství sezóny, velkomeziříčští přehráli Opavu!

( 3:0, 3:2, 1:2 )
HC Slezan Opava
Bizoň (Juda J.) - Orsech, Ambrož (C), Slabý P. (A), Kališ, Burian V., Burian A. - Meluzín, Juda M., Jaša - Juráň, Medek, Vedral - Švejda, Křenek (A), Paleček - Dolníček, Nesvadba
Slíž (Šindelka) – Šindelář (C), Adamec, R. Štěpánek, Ficek, Jakub Ludvík, Thiel, Gřesík – Brodek, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Hradil, Káňa, Kadula – Häring, A. Beránek, Štindl – Nádeníček, Wendelin, Havel
04:28 Meluzín, 12:07 Paleček (Burian A.), 19:02 Paleček (Juda M., Švejda P.), 21:58 Švejda P. (Křenek, Burian V.), 24:09 Paleček (Křenek, Švejda P.), 38:32 Vedral (Juráň, Juda M.), 52:55 Jaša (Juda M.)
36:30 Štěpánek (Štindl, Šindelář), 39:10 Kadula (Brodek), 42:58 Štindl, 52:45 Hradil (Brodek, Kadula)
Ivan Čunočka - Jaroslav Štěrba, Patrik Augusta

Velkomeziříčští hokejisté položili základ vítězství nad Opavou již v první třetině, kterou ovládli 3:0. Ve druhé části potom navýšili až na 6:1! Spolehlivým výkonem k prvním bodům přispěl Ondra Bizoň, hattrick zapsal produktivní Adam Paleček. Pokračujeme ve středu v Kopřivnici!

Cesta za prvním vítězstvím sezóny vedla přes povedenou první třetinu utkání. V 5. minutě se Petr Švejda protáhl přes obránce Opavy a tomu již nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za záchranou brzdu. Nařízené trestné střílení proměnil střelou z mezikruží Erik Meluzín - 1:0. Ve 13. minutě přebruslil kapitána hostů Adam Paleček a bekhendovým blafákem navýšil na 2:0. Už od úvodních minut nás držel pozorně chytající Ondra Bizoň. V závěru třetiny jsme Opavu zavřeli v pásmu a sérii střel zakončil trefou k tyči Adam Paleček - 3:0.

Než se Opava rozkoukala ve druhé třetině, bylo rozhodnuto. Ve 22. si na kruhu řekl o přihrávku Petr Švejda a přesnou ranou pod víko nedal Slížovi v brance Opavy šanci - 4:0. Ve 25. minutě Adam Paleček vymetl stejný růžek opavské branky a zkompletoval hattrick - 5:0. Hostům se podařilo snížit ve 37. minutě brankou Štěpánka. O dvě minuty později ale Zdeněk Vedral kuriozní brankou opět navýšil naše vedení - 6:1. V poslední minutě druhé třetiny hosté podruhé snížili, branku vstřelil Kadula.

Ve 43. minutě Opava vykřesala jiskřičku naděje, když Jan Štindl v přesilové hře propálil skrumáž před brankou - 6:3. Následoval tlak Opavy, který vyvrcholil v 53. minutě snížením na 6:4. Opavské naděje na zdramatizování zápasu ale vzápětí přesnou střelou neprodleně po vyhraném vhazování smazal Tomáš Jaša - 7:4. V závěru utkání si Opava vytvořila tlak, o snížení se pokoušela i ve hře bez brankáře. Domácí obrana v čele s Ondřejem Bizoněm ale všem pokusům odolala!

Ohlasy k utkání

Pavel Kubiš (HHK Velké Meziříčí): Zápas s Opavou hodnotím velmi pozitivně. První výhra v sezóně sice přišla později, než jsme očekávali, ale o to větší radost nám přinesla. Musím kluky pochválit za trpělivost a nasazení, které předvedli. Od první třetiny jsme byli lepší než soupeř a pevně věřím, že na tento výkon navážeme i v nadcházejícím venkovním utkání v Kopřivnici.

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): Předvedli jsme dnes ostudný výkon, to je potřeba si na rovinu říct. Bohužel jsme vůbec nezachytili vstup do zápasu a soupeř rozhodl už v první třetině. Navíc jej podržel místy velmi dobrými zákroky brankář, my jsme pak něco začali hrát až ve druhé půlce zápasu, což je prostě málo. Říkal jsem to už ve středu a platí to i po dnešku - musíme si vzít montérky a body vydřít tvrdou prací. (www.hcslezan.cz)