5. Třetí třetina za bod, dokonalý obrat jsme ale nedotáhli
Třetí třetina za bod, dokonalý obrat jsme ale nedotáhli

Technika Hockey Brno
Bizoň (Juda J.) - Orsech, Kališ, Slabý, Dolníček, Burian A., Ambrož (C), Koštoval - Doležal, Juda M., Vondráček (A) - Meluzín, Medek, Vedral - Kubiš, Jaša, Juráň - Burian V., Křenek (A), Švejda
Šurý (Nešpůrek) - Úlehla, Kubica, Svoboda, Forman (A), Ervasti, Hrabinec, Holík, Trnka - Staněk, Holec (A), Popelka, Benýšek (C), Putz, Vach, Pigl, Harmim, Laiho, Sladký, Račický, Nekvapil
47:57 Juráň (Kubiš, Slabý), 48:22 Medek (Kališ), 51:51 Ondráček (Orsech)
21:40 Staněk (Nekvapil), 32:04 Nekvapil (Laiho, Ervasti), 39:08 Putz (Holík, Laiho), rozhodující sam. nájezd Forman
7:8
1:2
31:33
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
268
Martin Maťašovský - Jaroslav Štěrba, Martin Voznička

Utkání s Technikou Brno divákům nabídlo vyrovnaný souboj. Velkomeziříčští hokejisté se ale dvě třetiny nemohli prosadit proti dobře chytajícímu Šurému v brněnské brance.

Hosté naopak ve druhé třetině třikrát skórovali, dvakrát s notnou dávkou štěstí. První branku vstřelil Staněk po obkroužení branky. Na 0:2 zvyšoval v přesilové hře Nekvapil, proti jehož ráně se Bizoň včas přemýstil, kotouč se ale nešťastně doplazil za brankovou čáru. V poslední minutě druhé části potom hosté v další přesilovce zvýšili na 0:3, Putz podmetl odražený puk, který lobem doskákal až do branky.

Do třetí třetiny jsme potom vstoupili s daleko důraznější hrou, která přinesla vyrovnání. Ve 48. minutě po pěkné přesilovkové souhře snížil na 1:3 Marcel Juráň. O půl minuty později bylo v ochozech ještě veseleji, do útoku se dostal obránce Jiří Kališ, jeho střelu ještě Šurý pokryl, na dorážku Robina Medka už ale neměl - 2:3. V 52. minutě přišlo vyrovnání, Richard Orsech zatáhl až za branku soupeře, odkud přesně našel Jiřího Ondráčka, ten již neměl problém poklidit puk do odkryté části branky - 3:3. Závěr zápasu byl nervózní, přesto přinesl i další šance. V úplném závěru dostali hosté příležitost rozhodnout v přesilové hře, když nás čárový rozhodčí poslal do čtyř za příliš mnoho hráčů na ledě. Oslabení se podařilo ubránit.

V pětiminutovém nastavení musel s krvavým zraněním odstoupit Jiří Kališ. Hostující Popelka vyfasoval dvojnásobný trest a nám se naskytla šance rozhodnout. Čtvrtou branku jsme ale nevstřelili a tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli přesnější hosté.

V dalším kole zajíždíme ve středu 23. října do Valašského Meziříčí.